close
تبلیغات در اینترنت
اعتیاد و خانواده
صفحه اصلی تبلیغات در مورا(مرکز مشاوره و روانشناسی ایران) ...

مترجم سايت

مترجم سايت

www.mo-ra.ir
تبلیغ ویژه روانشناسان و مشاوران
Title
نام مشاور:
زمینه کاری:
شرکت در سمینار
توضیحات بیشتر
برای ثبت آگهی در این بلوک با fathadfarokhi71@gmail.com تماس حاصل بفرمایید.باتشکر > .


تبلیغات شما
تبلیغات شما

کد اخبار

تلگرام
https://t.me/www_mo_ra_ir
موضوعات و زیرشاخه ها
 • مطالب مربوط به روان شناسی
 • مطالب مربوط به مشاوره
 • معرفی رشته های علوم تربیتی و روان شناسی
 • مشاوره کودکان استثنایی
 • مشاوره شغل
 • کتاب های pdf
 • مشاور کودک
 • مشاوره و مطالب مربوط به بانوان
 • اقایون و خانم ها
 • مشاوره درمورد خودارضایی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره تحصیلی
 • مشاوره ویژه کنکوری ها
 • مشاوره نوجوان
 • مشاوره خانواده
 • مشاور ازدواج
 • معرفی و درمان خجالت و اضطراب اجتماعی
 • بلوغ جسمی و روحی در پسران
 • نمونه سوال دانشگاه پیام نور
 • آموزش مسائل جنسی و زناشوئی
 • يك كلام حرف حساب
 • درباره سایت
  وبسایت روانشناسی مورا
  مورا با هدف ترويج بحث هاي روانشناسي و مشاوره فعاليت خود را از سال 89 اغاز نموده و تا كنون جزو برترين سايت هاي مشاوره و روانشناسي فارسي زبان ميباشد.
  آمار سایت
  ● آمار مطالب کل مطالب : 2895 کل نظرات : 481 ● آمار کاربران افراد آنلاین : 7 تعداد اعضا : 6003 ● آمار بازدید بازدید امروز : 617 بازدید دیروز : 1,266 بازدید کننده ارمزو : 34 بازدید کننده دیروز : 47 گوگل امروز : 0 گوگل دیروز : 4 بازدید هفته : 617 بازدید ماه : 20,220 بازدید سال : 30,473 بازدید کلی : 3,280,048 ● اطلاعات شما آی پی : 54.196.31.117 مروگر : سیستم عامل :
  آرشیو
  نویسندگان
  لینک ها
  نظرسنجی
  (یک کلام حرف حساب) را چگونه ارزیابی میکنید؟
  بخش اعتياد(پيشگيري و درمان)...بررسی نقش شیوه های تربیتی والدین در گرایش نوجوانان و جوانان به اعتیاد

  فرهاد فرخي
  11:12
  بازدید :0 159

   
   امروزه نه تنها کشور ما ، بلکه جامعه جهانی در معرض آثار سوء فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی بلای خانمان‌سوز اعتیاد و قاچاق مواد مخدر قرار گرفته و به همین جهت هم روز بیست و ششم ژوئن، " روز جهانی مبارزه با مواد مخدر " اعلام شده است .
   اطلاعات و آمار موجود نشان می دهد که تیر این بلای جانکاه، نسل جوان را نشانه رفته و استکبار جهانی در نظر دارد تا نیروهای فعال و مولد جامعه را تبدیل به افرادی انگل و سربار نماید . وجود بیش از یک میلیون معتاد در کشور، باعث شده است تا علاوه بر ایجاد مشکلات فردی و خانوادگی، جامعه نیز در معرض آثار شوم اعتیاد یعنی سرقت ، فساد ، فحشا، قتل ، قاچاق مواد مخدر و انواع بیماری‌های مسری چون هپاتیت ، ایدز و سل قرار گیرد . از آنجا که سلامت جامعه به سلامت خانواده ها وابسته است و شخصیت هر کس نیز در محیط خانه شکل می‌گیرد، مقاله حاضر در نظر دارد تا به بررسی نقش شیوه های تربیتی والدین و تاثیر آنها بر آسیب پذیری کودکان، نوجوانان و جوانان بپردازد .
  خانواده اولین محیط تربیتی رشد کودک است و با اینکه در طول زمان، بسیاری از کارکردهای خود را به نهادهای مختلف اجتماعی محول نموده ، اما هیچ نهادی تا کنون نتوانسته است، مهم‌ترین کارکرد آن را که پرورش و تربیت فرزندان است، به طور کامل به عهده بگیرد . اهمیت تاثیر خانواده بر رشد فرد به قدری است که همه نظریه های موجود، توجه خود را بدان معطوف نموده اند . دیدگاه بیولوژیایی – فیزیولوژیایی به شباهت فرزند به والدین به لحاظ زیستی توجه دارد و تربیت وی را در محیط خانواده، سبب شباهت او به ایشان می داند. نظریه روان پویشی به تاثیر قاطع والدین در شکل گیری شخصیت کودک در پنج سال اولیه رشد، اشاره دارد. نظریه یادگیری رفتاری – اجتماعی که همه گونه رفتار آدمی را به یادگیری های او نسبت می دهد نیز به محیط خانواده، توجه زیادی دارد . نظریه یادگیری مشاهده ای نیز که رفتار فرد را حاصل مشاهده رفتار دیگران می‌داند، به نقش والدین به عنوان اولین الگوهای کودک توجهی خاص دارد. دیدگاه شناختی هم که هرگونه رفتار را نتیجه تعبیر و تفسیر اطلاعاتی می داند که فرد از محیط خارج دریافت می‌کند ، معتقد است که معنی دادن به وقایع زندگی را اولین بار، کودک در محیط خانواده می آموزد . سرانجام ، رویکرد مربوط به نظام خانواده نیز توجه زیادی به الگوهای روابط خانوادگی مبذول می دارد .

   

   

  بخش اعتياد(پيشگيري و درمان)...با فرزندان تان و دسته جمعی شام بخورید!

  فرهاد فرخي
  11:1
  بازدید :0 174

  آیا می دانید که صرف غذای خانوادگی با فرزندان باعث کاهش خطر سومصرف مواد در آنها می شود؟
   محققان مرکز ملی مطالعه ی سومصرف مواد و اعتیاد(CASA) در دانشگاه کلمبیا در ایالات متحده مشاهده کرده اند که هرچه  کودکان دفعات بیشتر ی با خانواده هایشان شام بخورند،احتمال آن که به مصرف سیگار،الکل یا سومصرف مواد بپردازند کمتر می شود.
   در واقع، گفت و گو ها و صحبت هایی که در سر سفره ی غذا انجام می شود،این فرصت را به دست می دهد تا والدین از افکار و مسایل فرزندان شان آگاهی بیشتری بیابند و آنها و مشکلات شان  را بهتر درک کنند.این یافته همخوانی با این نکته ی ثابت شده دارد که همراهی و درگیر شدن والدین با زندگی و برنامه های جوانان یکی از موثرترین راه های پیشگیری از سومصرف مواد در ایشان است.
    کودکان و نوجوانانی که به طور مرتب با خانواده های شان شام می خورند:

   

  بخش اعتياد(پيشگيري و درمان)...افزايش گرايش دختران به سيگار

  فرهاد فرخي
  10:52
  بازدید :0 116

  به گزارش «جام جم آنلاین»، از اين آمار هشداردهنده‌تر شعار جهاني امسال روز بدون دخانيات يعني «جنسيت و دخانيات با تاكيد صنايع دخاني و جذب زنان» است كه اتفاقا در كشور ما نيز هشدارهايش در سال‌هاي اخير افزايش يافته است.

   سازمان بهداشت جهاني گزارش مي‌دهد كه شركت‌هاي دخاني، با هدف قرار دادن زنان و حتي دختران جوان در آگهي‌ها و تبليغاتشان، آمار شيوع مصرف دخانيات را در بين اين قشر به طرز چشمگيري افزايش داده‌اند.اين سازمان اعلام كرده است كه آمار جهاني مصرف دخانيات بين مردم به بيشترين حد خود رسيده و ثابت مانده است در حالي كه اين آمار در بين زنان همواره رو به افزايش است.
   در كشور ما آمار مصرف‌كنندگان مواد دخاني حدود 10ميليون نفر از جمعيت كشور است كه اين رقم در مردان 20 تا 25 درصد جمعيت است اما جمعيت زنان سيگاري كه اكنون به حدود 4 درصد و در برخي از آمار‌ها به 4.5 درصد مي‌رسد ناگهان شيب تندي گرفته است به گونه‌اي كه تا همين چند سال پيش اين آمار حدود يك درصد بود.
   اين در حالي است كه براساس مطالعات انجام شده در آمريكا، كشيدن سيگار، اولين عامل ايجاد انسداد ريوي در زنان است و اين خطر با مقدار و مدت مصرف سيگار افزايش مي‌يابد.

   

   

  بخش اعتياد(پيشگيري و درمان)...نوجواني ، زماني حساس براي پيشگيري از اعتياد

  فرهاد فرخي
  10:48
  بازدید :0 216

  خطر سوءمصرف مواد به طور عمده در خلال زمان هاي گذر افزايش مي يابد، مانند تغيير مدارس، جابه جايي مکاني، يا طلاق. اگر ما بتوانيم سوءمصرف مواد را پيشگيري کنيم،   مي توانيم از اعتياد به مواد پيشگيري کنيم. در اوايل نوجواني، زماني که کودکان از دوره ابتدايي به مدارس راهنمايي و متوسطه ارتقاء پيدا مي کنند، با چالشهاي اجتماعي و شرايط تحصيلي جديدي مواجه مي شوند. اغلب در خلال اين دوره، کودکان براي اولين بار در معرض مواد قابل سوءمصرف همانند سيگارها، و الکل قرار مي گيرند. زماني که نوجوانان وارد دبيرستان مي شوند، ممکن است به ميزان بيشتري با دسترس پذيري مواد مواجه شوند، مثل سوءمصرف مواد به وسيله نوجوانان بزرگتر، و فعاليت هاي اجتماعي که در آنها مواد مصرف مي شوند.
   در همان زمان، بسياري از رفتارهايي که جنبه بهنجار رشد آنها است، مانند تمايل به انجام برخي کارهاي جديد يا خطرناک، مي تواند تمايلات نوجوانان را به آزمايش با مواد افزايش دهد . تعدادي از نوجوانان ممکن است براي سوءمصرف موادتوسط دوستان سوءمصرف کننده ي مواد جهت مشارکت در تجربه با آنها ترغيب شوند. برخي ديگر ممکن است فکر کنند مصرف مواد (همانند استروئيدها) تظاهر يا عملکرد ورزشي آنان را بهبود خواهد بخشيد يا سوءمصرف موادي مانند الکل يا اکستسي، آنان را در موقعيت هاي اجتماعي از اضطراب آزاد خواهد کرد.

   

   

  ورود به سایت
  نام کاربری :
  رمز عبور :
  رمز عبور را فراموش کردم ؟
  عضویت
  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
  آخرین مطالب ارسالی سایت
  مطالب محبوب
  کدهای اختصاصی
  تبلیغات شما
  محل تبلیغات شما با قیمت ارزان
  YOUR ADS