close
تبلیغات در اینترنت
اظطراب
صفحه اصلی تبلیغات در مورا(مرکز مشاوره و روانشناسی ایران) ...

مترجم سايت

مترجم سايت

www.mo-ra.ir
تبلیغ ویژه روانشناسان و مشاوران
Title
نام مشاور:
زمینه کاری:
شرکت در سمینار
توضیحات بیشتر
برای ثبت آگهی در این بلوک با fathadfarokhi71@gmail.com تماس حاصل بفرمایید.باتشکر > .


تبلیغات شما
تبلیغات شما

کد اخبار

تلگرام
https://t.me/www_mo_ra_ir
موضوعات و زیرشاخه ها
 • مطالب مربوط به روان شناسی
 • مطالب مربوط به مشاوره
 • معرفی رشته های علوم تربیتی و روان شناسی
 • مشاوره کودکان استثنایی
 • مشاوره شغل
 • کتاب های pdf
 • مشاور کودک
 • مشاوره و مطالب مربوط به بانوان
 • اقایون و خانم ها
 • مشاوره درمورد خودارضایی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره تحصیلی
 • مشاوره ویژه کنکوری ها
 • مشاوره نوجوان
 • مشاوره خانواده
 • مشاور ازدواج
 • معرفی و درمان خجالت و اضطراب اجتماعی
 • بلوغ جسمی و روحی در پسران
 • نمونه سوال دانشگاه پیام نور
 • آموزش مسائل جنسی و زناشوئی
 • يك كلام حرف حساب
 • درباره سایت
  وبسایت روانشناسی مورا
  مورا با هدف ترويج بحث هاي روانشناسي و مشاوره فعاليت خود را از سال 89 اغاز نموده و تا كنون جزو برترين سايت هاي مشاوره و روانشناسي فارسي زبان ميباشد.
  آمار سایت
  ● آمار مطالب کل مطالب : 2895 کل نظرات : 481 ● آمار کاربران افراد آنلاین : 6 تعداد اعضا : 6003 ● آمار بازدید بازدید امروز : 608 بازدید دیروز : 1,266 بازدید کننده ارمزو : 33 بازدید کننده دیروز : 47 گوگل امروز : 0 گوگل دیروز : 4 بازدید هفته : 608 بازدید ماه : 20,211 بازدید سال : 30,464 بازدید کلی : 3,280,039 ● اطلاعات شما آی پی : 54.196.31.117 مروگر : سیستم عامل :
  آرشیو
  نویسندگان
  لینک ها
  نظرسنجی
  (یک کلام حرف حساب) را چگونه ارزیابی میکنید؟
  روان شناسی بالینی...اضطراب

  فرهاد فرخي
  16:51
  بازدید :0 466

  اضطراب به صورت متعادل به عنوان بخشي از زندگي هرانسان بشمار ميرود. در واقع مي توان گفت اگر اضطراب هرگز وجود نداشته باشد همه ما به خواب مي رويم . وجود اضطراب بصورت متعادل باعث مي شود از خطرات و موقعيت هايي كه براي ما زيانبار است دوري كنيم . بطور مثال اين اضطراب است كه باعث مي شود در جاده هابا احتياط برانيم و يا از بيماريها پيشگيري كنيم .اما اضطراب بصورت افراطي و بيش از حد كه مي توان از آن به عنوان اضطراب مرضي نام برد بسيار زيانباراست و باعث ناراحتي و رنج فراوان براي فرد مي شود.

   
  تعريف اضطراب
  تعاريف زيادي از اضطراب از سوي روانشناسان مختلف ارائه شده است اما اگر بخواهيم به يك جمع بندي كلي برسيم بايد گفت اضطراب احساس درد و رنج است كه با يك موضوع ناراحت كننده كنوني يا با انتظار خطري كه با يك موضوع نامعين وابسته است شكل مي گيرد. در واقع تفاوت اضطراب وترس اين است كه اضطراب مستلزم مفهوم ناايمني ياتهديدي است كه فرد منبع آن را به خوبي درك نمي كند در حاليكه احساس ترس به احساسي پوشش مي دهد كه در مقابل يك شيي كه خطرناك محسوب مي شود بوجود مي آيد.

  علائم اضطراب
  تغيير ضربان قبل افزايش فشار خون بحرانهاي تنفسي تنگ شدن عروق موجب خشك شدن دهان وپريدگي رنگ مي شود انقباضهاي مري بروز اختلال در مكانيزم بلع بروز خشم اختلال توجه بي نظمي حركات لرزش اختلالهاي خواب بي اشتهايي بازداري ارتباطي مختل شدن تمركز اختلالات حافظه از جمله علائم اضطراب است .

  درمان اضطراب
  براي درمان اضطراب روشهاي زيادي وجود دارد كه در اين مقاله به برخي از آنها اشاره مي شود :
  فنون رفتاري :
  1 ـ آرامش آموزي : در اين روش بيمار مي آموزد كه مجموعه ماهيچه هاي مشت يا شكم را سخت منقبض كند سپس آنها را رها سازد و تفاوت اين دو وضعيت را احساس كند. سپس همين كار را با ماهيچه هاي پا و مچ پا آغاز و سراسر بدن را مي پيمايد تا به ماهيچه هاي بدن و صورت مي رسد تا سرانجام بيمار ياد مي گيرد كه كشيدگي ياتنش ماهيچه هاي خود را تغير دهد.
  2 ـ ورزش : در اين شيوه بيمار بطور منظم به ورزش مي پردازد .
  روش شناخت درماني :
  1 ـ روش تجربي : براي مثال ترس از كنفرانس دادن در كلاس را در عمل آزمون كنيد .
  2 ـ برخورد با اضطراب : بجاي فرار از هراس خود را در معرض آنچه از آن اضطراب داريد قرار دهيد . بطور مثال در روش غرقه سازي اينگونه عمل مي كنيم كه در اين روش بگذاريد همه نشانه هاي ترس شما را فرا بگيرد آنقدر اين كار را انجام دهيد تا ترس دست از سرشما بردارد.
  3 ـ برگه روزانه روحيه سنجي : افكار مسبب نگراني خود را يادداشت كنيد خطاهاي شناختي هر كدام را مشخص كنيد و بعد آنها را با افكار مثبت عوض كنيد به جاي پيش بيني شكست و مصيبت به خود تلقين كنيد كه اوضاع بر وفق مراد است .
  فهرست خطاهاي شناختي : (خطاهاي اداراكي كه در زندگي مرتكب مي شويم و از كنار آن مي گذريم ).
  الف ـ تفكر همه يا هيچ : با مسائل مطلق برخورد مي كنيد و همه چيز را سياه يا سفيد مي بينيد.
  ب ـ تعميم مبالغه آميز : هر حادثه منفي را شكستي هميشگي مي پنداريد.
  ج ـ فيلتر ذهني : به جنبه هاي منفي مي انديشيد و از كنار جنبه هاي مثبت بي تفاوت مي گذريد.
  د ـ بي توجهي به امر مثبت : اصرار داريد موفقيتهايتان بي ارزش است .
  ه ـ نتيجه گيري شتابزده : ذهن خواني ميكنيد يعني بي دليل واكنش ديگران را منفي مي پنداريد و يا پيشگويي مي كنيد يعني بي دليل پيش بيني بد مي كنيد.


  بخش مطالب روان شناسی...چرا بعضی زنان مستعد نگرانی و اضطرابند؟

  فرهاد فرخي
  9:1
  بازدید :0 422

  دانشمندان دریافته اند كه به طور كلی، زنان در هر رده سنی بیش از مردان مستعد نگرانی و اضطراب هستند و شدت نگرانی در آنها بسیار بیشتر است. همچنین زنان میتوانند در موقعیتهای مختلف بیش از مردان خطر را حس كرده و هوشیارتر و البته دلواپس تر میشوند.
  زنان میتوانند در موقعیتهای مختلف بیش از مردان خطر را حس كرده و هوشیارتر و البته دلواپس تر میشوند.


  دلیل این حالت چیست؟
  بنابر دو تحقیق جدید، عقیده راسخ به امكان پیش بینی آینده از روی وقایع و تجربیات گذشته، در زنان بیش از مردان دیده میشود.

  این تحقیق كه بر روی افراد 3 تا 60 ساله از هر دو جنسیت انجام گرفته است، به اندازه گیری دامنه تفكرات نگران كننده ای كه در اثر اعتقاد به تاثیر وقایع ناگوار گذشته در آینده به وجود می آید پرداختند. این توانایی در ساده ترین شكل خود، برای درك و تفاهم اجتماعی بسیار حیاتی است زیرا وجود آن برای اتخاذ تصمیمهای مختلف و ارزیابی مخاطرات آنها، اهمیت فراوانی دارد.

  برای تحقیق اول، داوطلبان شش داستان درباره شخصیتهایی كه توسط شخص یا حیوانی صدمه دیده بودند، شنیدند. چندین روز بعد، در داستان بعدی، شخصیت هر داستان هنگام مواجهه با همان شخص خطاكاری كه قبلا او را آزار داده بود، احساس نگرانی كرده یا تغییر رفتار میداد. (برای مثال، اگر پسربچه ای اسباب بازی پسر بچه دیگری را دزدیده بود، این كودك هنگام مواجهه با او نگران اسباب بازی تازه خود شده و آنرا پنهان میكرد.

  بخش مطالب روان شناسی...اضطراب چه زمانی مشكل ساز است؟

  فرهاد فرخي
  8:50
  بازدید :0 380

   

  آیا تا كنون راجع به این پرسش فكر كرده اید كه چه تفاوتی بین نگرانی طبیعی واضطراب وجود دارد؟

  اضطراب یك عكس العمل طبیعی در مقابل تنش های زندگی است و به شما كمك می كند كه در مقابل شرایط وخیم قرار بگیرید و همچنین تمركز خود را روی كار معطوف كنید و در عین حال بتوانید كنترل امور را دردست گرفته و در كل شما را تحریك و تهییج می كند. تقریبا تمام افراد اضطراب را در زندگی خود تجربه می كنند. عموما اضطراب بعد از حل مسئله ا زبین می رود. اما زمانی كه این احساس به صورت مفرط و ترس غیر منطقی د رهر لحظه از زندگی حتی لحظه سوار شدن بر آسانسور و یا ترك منزل پیش آید می تواند تبدیل به یك مشكل قابل توجه شود. افرادی كه دارای اختلال تشویش و اضطراب هستند ، ترس و اضطرابی را تجربه میكنند كه متناسب با وضعیت و شرایطشان نیست. كنترل كردن این احساس اصولا سخت است و بسیار شدید می باشد و حتی بیشتر از یك اضطراب طبیعی و عادی طول می كشد. برای مثال داشتن اضطراب قبل از صحبت كردن در یك مكان عمومی عادی است اما افرادی كه دارای اختلال اضطراب هستند به طور دائم حتی موقع صحبت كردن در جمع دوستان این تشویش و نگرانی بی امان را تجربه می كنند. هر دو نگرانی طبیعی و اضطراب با علائمی همراه هستند كه در ادامه بیان می شود. اما افرادی كه دچار اختلال اضطراب هستند این علائم را به صورت شدیدتر و بی دلیل موجه تجربه میكنند.علائمی نظیر: بیقراری، خستگی، تحریك پذیری و ناپایداری، تنش ماهیچه ای، سردرد، مشكلات خواب(بی خوابی یا پر خوابی)، دست پاچگی كه با علائمی نظیر تعریق و كندی تنفس همراه است.
  اگر متوجه شدید كه كنترل استرس و نگرانی برای شما سخت است وفعالیت های روزمره زندگی تان را تحت تاثیر قرار می دهد بهتر است با یك روانشناس مشورت كنید.

  بخش مطالب روان شناسی...روش پیشنهادی برای درمان اضطراب

  فرهاد فرخي
  8:42
  بازدید :0 471

  اضطراب و تشویش ممكن است برای هریك از افراد در هر زمان و مكانی رخ دهد اما خیلی از كاهش دهنده های استرس و اضطراب وجود دارند كه تنظیمات سیستم عصبی ما را انجام می دهند در آن صورت و می توانیم نگاهی كنیم به اینكه چگونه اضطراب در ما ایجاد شد و اینكه چطوری می توانیم از روشهای درمانی برای آرام كردن سیستم عصبی خود و كاهش اضطراب استفاده كنیم .

  هر كسی اضطراب را در طول زندگی خود تجربه كرده است . شاید وقتی كه در اتاق انتظار دكتر نشسته اید و فكر می كنید كه پزشكتان با یك سوزن خیلی بزرگ در اتاق تزریقات منتظر شماست و یا زمانی كه تمام روز را صرف آشپزی كرده اید اما وقتی به صورت مادرتان نگاه می كنید می پندارید كه تمام تلاشت بیهوده تلف شده است یا ازشغلتان متنفر باشید .
  این تجربیات مختلف می تواند در افراد ایجاد اضطراب كند وعلائم و نشانه های متفاوتی را نشان دهد مثل طپش قلب ، داشتنن احساس نا خوشایند ، نداشتن تمركز ، تنشهای عضلانی ، خشكی دهان ، عرق كردن ، احساس دردهای عصبی در حفره شكمی ، نفس نفس زدن .
  اضطراب می تواند هم كوتاه مدت باشد و یا طولانی مدت كه بستگی به منبع ایجاد كننده اضطراب دارد . البته بیشتر اضطرابها طولانی مدت هست و علائم زیادی را در شما ایجاد می كند .
  اگر اضطراب شما در نتیجه واكنش به یك دوره طولانی تجربه خواهید كرد . كه در این حالت بعضی ازعلائم از قبیل اسهال ، یبوست و كج خلقی در افراد بشدت ایجاد می شود . ممكن است اضطراب شما ناشی از شغل باشد ، منبعی كه هرگز شما را رها نمی كند ، می ترسید كه صبح بیدار شوید چون مجبور خواهید بود كه به سر كار بروید ، می ترسید كه شب به رختخواب روید چون وقتی بیدار می شوید مجبورید به سركار روید . از پایان هفته می ترسید زیرا وقتی تعطیلات پایان هفته به اتمام می رسد بازهم مجبورید سركار روید زمانی كه اضطراب همیشه همراه شما باشد ممكن است علائمی چون درد قفسه سینه ، پر اشتهایی یا كم اشتهایی ، بی خوابی در انسان ایجاد شود. تمام 3 موقعیت توصیف شده انواعی از اضطرابهای هر روزه ما هستند ، اما بهر حال برای هر یك از ما ممكن است عوارضی چون جسمی ، روحی و عاطفی ایجاد كند .

  ادامه در ادامه مطلب

  ...تعریف اضطراب در ریاضی

  فرهاد فرخي
  8:7
  بازدید :0 491

     این پدیده چیزی بیشتر از بی علاقگی نسبت به ریاضی است.اضطراب ریاضی اولین بار با اصطلاح اضطراب عدد مطرح شد. دانش آموزان دچار اضطراب از ریاضی، در  مواجهه با تكالیف ریاضی دچار تنش و استرس می شوند. هجوم افكار منفی و نگرانی محدوده حافظه فعال فرد را به خود مشغول نموده و مانع تفكر شفاف و انجام فرایندهای لازم برای عملیات ریاضی می شود. در نتیجه دانش آموز نمی تواند آنچه را كه می داند به خاطر بیاورد.پس او در ریاضیات نمی تواند توانایی خود را نشان دهد

  علل مهم  در ایجاد اضطراب  از ریاضی: 

  ورود به سایت
  نام کاربری :
  رمز عبور :
  رمز عبور را فراموش کردم ؟
  عضویت
  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
  آخرین مطالب ارسالی سایت
  مطالب محبوب
  کدهای اختصاصی
  تبلیغات شما
  محل تبلیغات شما با قیمت ارزان
  YOUR ADS